W hotelu Dobosz w Policach odbyła się po raz czwarty Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej, której organizatorem jest Powiat Policki. Udział w gali wziął m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. organizacje oraz osoby indywidualne działające na terenie gminy Police.

Tegoroczna Gala była także okazją do wyróżnienia przez Wójtów i Burmistrzów Gmin Powiatu Polickiego organizacji, osób czy instytucji działających na swoim terenie.

Burmistrz Polic wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej nagrodził m.in. strażaków ochotników z Trzebieży, którzy walczyli z pożarem promenady.

W tegorocznej edycji nagrody i wyróżnienia przyznawano w czterech kategoriach. W sumie wpłynęły 134 wnioski.

 

KATEGORIA I DZIAŁANIA WARTE NAŚLADOWANIA

  • I miejsce: Violetta i Wojciech Karpińscy

  • II miejsce: Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach pod opieką pani Agnieszki Chabasińskiej i pana Macieja Gapysa

  • III miejsce: „Motocykliści o wielkich sercach”

  • III miejsce: Adrian Mazur HULK TEAM POLICE

Wyróżnienia:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach

  • Wyróżnienie: Chorągwia Zachodniopomorska Hufiec Police ZHP

KATEGORIA II OSOBOWOŚĆ ROKU

  • I miejsce: Robert Skórzyński

  • II miejsce: Emilia Raczkowska

  • III miejsce: przedstawiciele firmy Polchar Sp. z o.o. Alex Nielsen

Wyróżnienia:

  • dr Beata Bychawska-Jadczyk

  • Krystyna Seweryńczyk

KATEGORIA III DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARYSTYCZA

  • I miejsce: Wolontariusze – uczestnicy kursu zawodowego „Pomocnik malarza” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

  • II miejsce: Adam Wejnerowski, Jan Woźniak, Konstanty Tomulewicz, Łukasz Piotrowski

  • III miejsce: Anna Kuśmirczuk, Maria Kuśmirczuk, Barbara Spychalska, Małgorzata Spychalska, Maria Sarnecka, Michalina Dudra wolontariuszki Szlachetnej Paczki z Mierzyna

  • III miejsce: Osoby zatrudnione w Oddziale ING Banku Śląskiego w Szczecinie

Wyróżnienia:

  • Wolontariusze Fundacji „Bądźmy razem z niepełnosprawnymi w Tanowie”

  • Dominika Ambicka, Maria Piątkiewicz, Karolina Jaz, Karina Wierzbicka - animatorki zajęć teatralnych grupy artystycznej ArtCrew działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży

KATEGORIA IV DZIAŁALNOŚĆ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZAKRESIE WOLONTARIATU I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

  • I miejsce: Jarosław Szurko nauczyciel w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

  • II miejsce: Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu wraz z opiekunami

  • III miejsce: Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej Nr 1 z oddziałami sportowymi w Policach wraz z opiekunem

Wyróżnienia:

  • Szkolne Koło Wolontariatu „Anioły ze Szkoły” przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Policach

  • Szkolne Koło Wolontariatu „Biała pomaga” działające w Zespole Szkół w Policach

  • Iwona Włodarska wraz z Grupą Wolontariuszy „Pomagacze” przy SP8 im. J. Pawła II w Policach

  • Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży animatorzy zajęć czytelniczych dla przedszkolaków.