56 utworów poetyckich oraz 21 tekstów prozatorskich oceniano podczas X Powiatowego Konkursu Literackiego „O Prawo Jazdy na Pegazie”, którego finał odbył się 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych z Powiatu Polickiego oraz ze Szczecina. Prace oceniało jury w składzie: Zenon Lach-Ceraszyński, Zbigniew Kotuła i Stanisław Rapior. Pośród nagrodzonych i wyróżnionych autorów znaleźli się:

W dziale poezji (klasy I-III szkoły podstawowej):

Wyróżnienie: "MALINKA W SŁOŃCU" Nadia Kanciała - "Mój dom"

W dziale poezji (klasy IV-VI szkoły podstawowej):

II nagroda - "Zdumiewający Nico" Franciszek Woś - "Wpadki i gratki", "Rodzinna opowieść"

II nagroda - "IGUANA" Iga Wójcikiewicz - "W kropli wody"

III nagroda - "MAŁA POETKA" Hanna Pieprzyk - "Jezioro Czarne"

W dziale poezji (klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum):

I nagroda - "RUDY LIS" Marcin Wiśniak - "Lubię", "Dorosłość", ***(W moim...)

II nagroda - "Szalony Kawior" Iga Maria Zawadzka - *** (Ból jest...), "Nagle wszystko...", "Rozejrzyj się, czyli..."

III nagroda - "KWIAT MAKU" Paulina Kozyra - "Marzec"

III nagroda - ,,RÓŻA-BEZ" Emilia Świerczyńska - "Bukiet"

Wyróżnienia równorzędne:

"Rewolucyjna Hiperbola" Jakub Kalbarczyk - "Strach"

"SUPER BIEDRONKA" Julia Miszkiel - "Najdroższy"

"FRODO" Zofia Pietrasik - "Jak..."

"Dzika Wika" Wiktoria Wróblewska - "Jeże w ogrodzie"

 

W dziale prozy (klasy IV-VI szkoły podstawowej):

I nagroda - "PĘKNIĘTA STRUNA" Adam Kanciała - "Cztery pory roku"

II nagroda - "Pazur Gryfa" Dominik Biwan - "Patryk i tajemnica zaginionej mądrości"

II nagroda - "Bujająca w Obłokach" Wiktoria Kleparska - "Przyjaciel z magicznej krainy"

III nagroda - "NIEBIESKI TULIPAN" Julia Klara Klepacka -"Błękitny świetlik Glyf"

III nagroda - "Wielbicielka Opery" Emilia Płaszewska - "Siostrzane uczucia"

W dziale prozy (klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum)

I nagroda - "TRUCIZNA W KOKTAJLU" Kamil Kanciała -"Potykając się o rzeczywistość"

I nagroda - "FRODO" Zofia Pietrasik - "Inka Forest"

II nagroda - "Majonezik" Zuzanna Sobkowiak - "Córka marnotrawna"

II nagroda - "Rudy Lisek" Sara Szynal - "Ostatnia misja"

III nagroda - "J4KU8" Jakub Dąbrowski - "Trzy duchy"

III nagroda - "Córka Dionizosa" Oliwia Kajdanowicz - "Gdybym był bogaty"

Wyróżnienia równorzędne:

"ARAISE CHAN" Oliwia Gorgol - "Świat zakryty mgłą"

"SMERFETKA" Roksana Majdańska - "Zaczarowany obraz"

Nagrody specjalne jurorów:

Zenona Lacha-Ceraszyńskiego dla Kamila Kanciały za "Potykając się o rzeczywistość"

Zbigniewa Kotuły dla Emilii Świerczyńskiej za wiersze "Irys" i "Bukiet"