Piłkarki ręczne reprezentujące SPR Pogoń Szczecin okazały się być najlepszymi w odbywającej się w Policach w dniach 10-11 sierpnia 7 edycji Międzynarodowego Turnieju Summer Cup 2018. W rozstrzygającym meczu szczecinianki ograły zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin 26:24. Szczypiornistki Pogoni Szczecin w siedmioletniej historii tych zmagań triumfowały trzykrotnie.

Najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrygenturą Iwony Wiśniewskiej-Salamon oraz Orkiestry Wojskowej ze Szczecina pod dowództwem kpt. Jarosława Michałko można było usłyszeć podczas koncertu zorganizowanego 12 sierpnia br. w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości.

UWAGA !!

zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych

P.U.P. „TRANS-NET” S.A. informuje, że w związku z dniem wolnym od pracy jakim jest 15 sierpnia (środa) zmianie ulegnie harmonogram wywozu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

W tygodniu od 13 do 19 sierpnia odbiór odpadów po dniu wolnym odbywać się będzie z jednodniowym opóźnieniem .

Wartą 3,5 mln zł umowę podpisali w piątek 10 sierpnia marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Kazimierz Trzciński. Dotyczy ona refundacji ze środków unijnych zakupu czterech nowoczesnych autobusów, które już kursują na policko-szczecińskich trasach.

Plac u zbiegu ulic Roweckiego i 1 Maja w Policach doczeka się rewitalizacji. 1 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Policach został w tej sprawie podpisany list intencyjny pomiędzy Gminą Police a Spółdzielnią Mieszkaniową „CHEMIK”.

- Robimy to dla społeczności lokalnej, dla Rady Osiedla nr 7 oraz dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „CHEMIK”. Robimy wszystko wspólnie i tworzymy jedną wspólną rodzinę do realizacji tego przedsięwzięcia. (…) Podpisany dziś dokument otworzy dla tej inwestycji nowy rozdział - mówił przed podpisaniem listu Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc okazał się być najszybszym spośród 650 osób biorących udział w III Biegu Neptuna w Trzebieży. Impreza, której organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach, odbyła się 29 lipca.

5-kilometrowy dystans biegu głównego zwycięzca przebiegł w czasie 16:28. Jest to jego drugi z rzędu triumf w tej trzebieskiej imprezie. W klasyfikacji kobiet najlepszą okazała się mieszkająca w Szczecinie Anna Sidorowicz, która osiągnęła wynik 21:09.

56 jachtów z Polski i Niemiec wzięło udział w 54. Etapowych Regat Turystycznych, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Żeglarze przez siedem dni odwiedzili porty w Trzebieży, Świnoujściu, Dziwnowie, Kamieniu Pomorskim, Wolinie oraz Stepnicy.

Załogi rywalizowały w trzech klasach – w KWR najlepszym okazał się jacht „Trzeci”, dowodzony przez Krzysztofa Dąbrowskiego, w klasyfikacji ORC zwyciężył Robert Rayski płynący na „Hrubym”, natomiast wg przelicznika NHC pierwsze miejsce zajął jacht Dallia, której sternikiem był Adam Borek.

Po trzech żeglarzy z każdej z kategorii, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty podczas VI etapu 54. Etapowych Regat Turystycznych, zostało laureatami tegorocznego Wyścigu o Puchar Burmistrza Polic. Rywalizacja obejmowała odcinek między Wolinem a Trzebieżą.

Nagrody wyróżnionym załogom wręczyli przedstawiciele polickich władz samorządowych: Burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępcy burmistrza: Jakub Pisański i Maciej Greinert, a także przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

 

Do 22 sierpnia 2018 r. można głosować, na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Głosowanie rozpoczęło się w środę, 1 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do oddawania głosów na nasze pięknie ukwiecone Police.

Trzebież, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Stepnica – te miejscowości znalazły się na trasie zainaugurowanych w sobotę 21 lipca w trzebieskim porcie 54. Etapowych Regat Turystycznych, organizowanych corocznie przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Podczas uroczystej inauguracji burmistrz Polic Władysław Diakun w przemówieniu życzył żeglarzom pomyślnych wiatrów oraz wyraził nadzieję, że w przyszłym roku regaty rozpoczną się już w przebudowanym trzebieskim porcie.