Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 odbędą się Dni Polic - dwudniowe święto miasta i jego mieszkańców. W dniach 1 i 2 czerwca uczestników czekać będzie spora dawka dobrej zabawy: koncerty, występy taneczne, program dla dzieci i wiele innych atrakcji. 

Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków, mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

19 maja w godzinach od 10 do 15, na terenie Zespołu Szkół i. I. Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej 6 w Policach, odbędzie  się turniej Gryf Basket Cup 2017 Police Open. W przypadku deszczu turniej odbędzie się na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół. Organizatorzy, poza samymi rozgrywkami, przygotowali dodatkowe atrakcje w postaci gier i konkursów dla widzów.

Turniej odbywa się dzięki wsparciu Gminy Police i Powiatu Polickiego.

24 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się panel dyskusyjny "Polska niepodległa dawniej i dziś sercem, rozumem i czynem ujęta" poprzedzony wykładem  dr. hab. Prof. US Tomasza Ślepowrońskiego poświęcony stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Początek panelu godz. 16.30.

8 maja na placu Chrobrego w Policach odbyła się uroczystość nadania sztandaru Związkowi Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

Uroczystość w takt marsza generalskiego rozpoczął meldunek prezesa Zarządu Wojewódzkiego pułkownika Andrzeja Selegi, który odebrali wiceprezes Zarządu Głównego ZWiRWP płk Krzysztof Majer i burmistrz Polic Władysław Diakun.

W sobotę, 12 maja na terenie Przystani Miejskiej w Policach odbyła się uroczystość otwarcia sezonu żeglarskiego. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun, radna Rady Miejskiej w Policach Krystyna Seweryńczyk oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach Witold Stefański.

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu narodowego oraz podniesienia bandery.

7 maja w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie miała miejsce Zachodniopomorska Inauguracja XV. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018, którego tegoroczne hasło brzmiało: (DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA.

W trakcie Inauguracji Tygodnia Bibliotek po raz dziesiąty rozstrzygnięto konkurs na najlepszą bibliotekę publiczną województwa zachodniopomorskiego. Zgodnie z decyzją Komisji Konkursowej Biblioteką Roku 2017 została Biblioteka im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach.

W minioną sobotę, 12 maja na terenie Rancza Świdwie w Węgorniku koło Tanowa odbyły się Regionalne i Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Polic.

Gmina Police ufundowała także jedną z przeszkód, którą można było zobaczyć podczas sobotnich zawodów.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji „Kobieta ma Prawo”, zorganizowanej w ramach „Roku Kobiet na Pomorzu Zachodnim”, w związku z 100-rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Konferencja odbyła się 8 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Poprowadziła ją Bogna Czałczyńska, pełnomocnik marszałka ds. kobiet i równego traktowania.

W czwartek 3 maja w siłowni AKS „Promień” Police, odbył się turniej z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali wspólnie Witold Król, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach oraz Kamila Drobniewska, prezes AKS „Promień” Police.

Turniej swoją obecnością zaszczyciła również paraolimpijka i złota medalistka Mistrzostw Świata – Jolanta Pawlak.

W lipcu chcemy rozpocząć IV edycję Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Korzystając z doświadczeń poprzednich edycji wprowadzamy kilka zmian w regulaminie budżetu obywatelskiego na rok 2019. Zgodnie z coroczną procedurą chcielibyśmy, aby o zmienionym regulaminie wypowiedzieli się mieszkańcy gminy. W związku z tym od 14 do 30 maja 2018 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące procedury przeprowadzenia budżetu obywatelskiego na rok 2019.