Podążając za obecnymi trendami w dziedzinach udostępniania informacji, a także realizując jeden z celów strategicznych pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego, została  uruchomiona  wersja mobilna Portalu Mapowego Gminy Police.

Aplikację można i używać na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon czy tablet z systemem Android od wersji 5.0 oraz iOS Apple od wersji 8.0

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. 
Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  

Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

W niedzielę, 3 czerwca w kościele parafialnym w Trzebieży odbyły się uroczystości związane z XXXIV Odpustem Leśnym. Mszę św. w intencji leśników odprawił ks. Andrzej Dymer wspólnie z ks. kan. Mieczysławem Wdowiakiem i ks. kan. Janem Mazurem. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun, burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga i przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski.

W sobotę 2 czerwca reprezentanci gminy Police uczestniczyli w organizowanych od 2005 roku w niemieckim Ueckermunde – Dniach Żeglarstwa. Celem imprezy jest promocja Zalewu Szczecińskiego.

Festiwal organizowany jest przez Miasto Ueckermünde oraz Towarzystwo Promocji i Rozwoju Regionu Uecker.

3 czerwca odbyła się trzydziesta edycja biegu ulicznego "Policka Piętnastka". W tym roku wyjątkowo zawodnicy biegli na trzech dystansach 5, 10 i 15 km. "Policka Piętnastka" w tym roku to również zmagania w kategorii Nordic Walking oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 15 km został  Adam Nowicki ze Szczecina z czasem 47:21. Najszybszą  zawodniczą była Paulina Kaczyńska ze Stargardu - 53:09.

3 czerwca z Polic wystartowali biegacze 4. Sanprobi Maraton Szczeciński. W biegu na dystansie  42 km i 195 m wzięło udział ponad 400 biegaczek i biegaczy, którzy musieli zmierzyć się z dystansem ale też niełatwą trasą i upalną pogodą. Trasa biegła ulicami Polic do Siedlic, znowu przez Police, następnie Trzeszczyn, Tanowo, Pilchowo i dalej ulicami Szczecina. Meta usytuowana była przy Netto Arenie.

W biegu głównym zwyciężył Rafał Czarnecki z czasem 02:37:18. Wśród pań najszybsza była Lidia Czarnecka - 03:16:23.

8 września 2018 r. po raz dwunasty odbędzie się Piknik Organizacji Pozarządowych „Jesteśmy, działamy”. Impreza, tak jak w ubiegłym roku, będzie miała miejsce na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach w godz. Od 12:00 do 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Gminy Police i Powiatu Polickiego oraz działające na rzecz ich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W sobotę, 2 czerwca w gminie Nowe Warpno strażacy z powiatu polickiego świętowali podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Po mszy świętej w nowowarpieńskiej parafii odbył się apel na placu przed budynkiem Urzędu Gminy w Nowym Warpnie.

Po raz pierwszy w historii Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka wręczono odznaki „Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana”. Srebrne Krzyże św. Floriana otrzymali: Władysław Kiraga – burmistrz Nowego Warpna, st. ogn. Roman Kasprzyk – starszy operator sprzętu specjalnego z JRG Police oraz st. ogn. Jacek Skorliński – dowódca zastępu z JRG Police.

Dnia 19 czerwca 2018 r. od godz. 11.00 do 14.00 odbędzie się XVI Kiermasz Pracy „Szansa na lepszą przyszłość” w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach ul. Siedlecka 1a.  

Kiermasz Pracy skierowany jest dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy, którzy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oferującymi wolne miejsca pracy oraz instytucjami działającymi na rzecz polickiego rynku pracy.

1 i 2 czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się największa impreza plenerowa organizowana na terenie gminy Police – Dni Polic 2018. Były to dwa dni przepełnione doskonałą zabawą oraz muzyką.

W piątkowe popołudnie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertów takich gwiazd jak: Power Play, Happysad i Michał Szpak.