SZLACHETNA PACZKA W POLICACH 2014


Pracownicy Urzędu Miejskiego w Policach przyłączyli się do akcji „Szlachetna paczka”. W tym roku zbierali pieniądze na rzecz rodziny z czwórką dzieci (od 3 do 7 lat). Rodzinę pięcioosobową, w tym – dwie osoby niepełnosprawne, obdarowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury i Gimnazjum nr 3 w Policach. W sumie – akcją objętych zostało 30 rodzin z terenu powiatu polickiego. Bezinteresownie pracowało nad tym 11 zarejestrowanych wolontariuszy z Wiesławą Szewczyk na czele oraz wiele innych osób.

Zgodnie ze wskazanymi potrzebami – pracownicy Urzędu Miejskiego zakupili dla wybranej rodziny  artykuły pierwszej potrzeby: żywność, pościel, ubrania, środki czystości itp. oraz wymarzone prezenty dla dzieci. Paczka z OPS trafiła do rodziny z trojką dzieci, w której ojciec i syn to osoby niepełnosprawne. Wszystkie paczki przygotowywało łącznie 557 osób. W sumie wartość paczek wyniosła 57.450,- zł. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny: 1.915,-zł.

Finał polickiej akcji odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Policach. Jak przed rokiem – paczki przyjmowali wolontariusze, wśród nich – pracownicy OPS  i radny Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski. Pomoc przychodziła z każdej strony: ktoś pomógł wnieść ciężką paczkę, ktoś udostępnił samochód, żeby zawieźć dar do adresata.  „Szlachetną paczkę”, przygotowaną przez Urząd Miejski, przekazał burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z przewodniczącymi Rady Miejskiej w Policach Witoldem Królem i Rady Powiatu w Policach  Cezarym Arciszewskim oraz delegacją z Urzędu Miejskiego.

Burmistrz Polic serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się do akcji, ale specjalne podziękowania kieruje pod adresem  wolontariuszy. To oni włożyli najwięcej pracy i to dzięki nim wybrane rodziny otrzymały nie tylko potrzebne artykuły i nie tylko wymarzone prezenty, ale także – ludzkie serce i życzliwość. Wszystkim uczestnikom akcji i rodzinom Burmistrz składa najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 Roku.