16 maja rozpoczyna się V Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki organizowany przez Powiat Policki i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP Klub HDK w Policach. Podczas akcji będzie można oddać krew i zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego.

W sobotę, 11 maja po wielu latach zawirowań otwarta została marina w Porcie Jachtowym w Trzebieży. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 9 milionów złotych.

Udział w uroczystości wzięli również przedstawiciele Gminy Police z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem na czele.

Gmina Police wraz z miastem partnerskim Pasewalk zaprezentowała swoją ofertę turystyczną podczas weekendowej imprezy na Wałach Chrobrego w Szczecinie – „Piknik nad Odrą”.

„Piknik nad Odrą” to wydarzenie, które łączy prezentację oferty turystycznej z promocją produktów regionalnych. Po raz kolejny swoje stoiska przygotowała Gmina Police.

W minioną niedzielę na pływalni Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyły się Mistrzostwa Polic w Pływaniu, do których przystąpili zawodnicy z całego powiatu polickiego.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w 12 kategoriach. Najmłodsi pływacy, którzy wzięli udział w zawodach mieli zaledwie 4 lata, ci najstarsi ponad 56 lat.

Powiat Policki wraz z Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz przy wsparciu organizacji pozarządowych organizuje III Powiatowy Festyn Rodzinny "Z rodziną po zdrowie", który odbędzie się w dniu 19 maja 2019 r. (niedziela) w godz. 12.00 - 16.00 na terenie zielonym przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach ul. Siedlecka 6.