Gmina Police oraz Radio Szczecin zapraszają w najbliższą sobotę do urokliwej Trzebieży, gdzie odbędzie się impreza zatytułowana „Złote Piaski”. Początek imprezy o godzinie 12.00. W roku ubiegłym „Złote Piaski” były częścią dwudniowej imprezy „Czas na Trzebież”. „Złote Piaski” to wydarzenie podczas, którego każdy z Państwa będzie mógł wziąć udział w poszukiwaniu skarbów zakopanych na wyznaczonym terenie trzebieskiej plaży.

Przed rokiem zakopano łącznie 17 butelek z kuponami, które następnie wymieniono na nagrody finansowe. Wówczas udało się odnaleźć 13 z nich. Jaki rezultat uda się osiągnąć w tym roku?

W niedzielę ulicami Polic i Szczecina przebiegli uczestnicy 3. Maratonu Szczecińskiego, którzy do pokonania mieli 42 kilometry 195 metrów. Trzecie miejsce zajął ekspoliczanin Zbigniew Kalinowski, który swoją karierę rozpoczynał w Uczniowskim Klubie Sportowym „Ósemka” w Policach.

Ponad 450 biegaczy wystartowało spod biurowca Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Oficjalny sygnał do startu dał burmistrz Polic Władysław Diakun.

Dzisiaj, na cmentarzu komunalnym w Policach tłumy policzan pożegnały w ostatniej drodze Antoniego Rogowskiego, aktywnego działacza sekcji podnoszenia ciężarów, wiceprezesa (1989) i kierownika sekcji (1996-1999) KS "Chemik" Police, prezesa (1999-2007) i sekretarza AKS "Promień" Police.

Śp. Antoni Rogowski w latach 1998-2002 był radnym III kadencji Rady Miejskiej w Policach. Był także wieloletnim pracownikiem Zakładów Chemicznych Police S.A.

W piątek, 23 czerwca w Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach na terenie gminy Police odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Dyrekcje poszczególnych placówek edukacyjnych złożyły podziękowania na ręce rodziców za zaangażowanie w edukację swoich pociech, życząc jednocześnie dalszej wytrwałości.

Lipiec i sierpień to dla nauczycieli czas urlopów i spokojnego przygotowania się do nowego roku szkolnego, natomiast dla uczniów czas wakacji, odpoczynku i beztroskiej zabawy.

Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej TRANS-NET S.A. obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dzisiaj (23 czerwca) w Hotelu Dobosz w Policach, odbyła się uroczystość podczas, której podziękowano pracownikom za ich wkład i rozwój firmy. Władze spółki pamiętały również o tych, którzy tworzyli to przedsiębiorstwo a teraz są już na zasłużonej emeryturze. 25 lat działalności, to okazja do podsumowań, a także przedstawienia planów na przyszłość.