W związku z rozpoczęciem przebudowy pętli autobusowej „Police Rynek” z dniem 22.07.2019 nastąpią zmiany w kursowaniu linii 101, 102, 103, 106, 111, 524, 526, Linii Samorządowej, Linii Plażowej, Linii Działkowej a od 2.09.2019 również linii 109 i 110. Przystanki „Police Rynek” dla wszystkich linii zostaną czasowo wyłączone z użytkowania.

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeprowadzą operację wydobycia i zneutralizowania przedmiotu niebezpiecznego zalegającego w pobliżu wyjścia z Kanału Piastowskiego na Zalew Szczeciński.

5 lipca w Urzędzie Miejskiej w Policach odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Polic Władysława Diakuna, przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Ufniarza oraz prezesa Klubu Piłkarskiego Chemik Police Przemysława Korotkiewicza. Tematem konferencji była pomoc finansowa w wysokości 500 tys. zł dla Klubu Piłkarskiego Chemik Police.

W środę, 10 lipca, w Klubie Nauczyciela w Policach, rozpoczął się XXXIV Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Tadeusza Gniota, którego organizatorem jest NKS "Śmiały" Police. Do rozgrywek przystąpiło 36 zawodniczek i zawodników, między innymi z Polski, Niemiec , Rosji i Szwecji. Wśród graczy są arcymistrzowie i mistrzowie międzynarodowi.

4 lipca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się wystawa prac studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dotyczących projektów „POLICE MIASTO EKOLOGICZNE”. Wystawa odbyła się pod patronatem Burmistrza Polic Władysława Diakuna.